Stopy procentowe zbite do historycznego minimum. Odważna decyzja RPP

Pomimo pierwszej od pięciu lat obniżki stóp procentowych sprzed 3 tygodni  w dniu dzisiejszym Rada Polityki Pieniężnej ponownie  obniżyła główną stopę procentową, tym razem z 1 proc. do 0,5 proc, tym samym czyniąc ja najniższą w historii.

Obniżka ta z pewnością ucieszy kredytobiorców , którzy maja kredyty w PLN, kolejny powód do niepokoju maja natomiast frankowicze-złoty osłabił się a kurs franka ponownie wzrósł.

Pytanie jak ta obniżka stóp wpłynie na popyt na nieruchomości(lokaty staną się wszak jeszcze mniej atrakcyjne) i czy i tym razem banki nie będą kompensowały niskich stóp kolejnymi wzrostami marży kredytów hipotecznych.

Więcej o ostatniej obniżce stóp procentowych:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/stopy-procentowe-nbp-zbite-do-minimum-odwazna-decyzja/zfj4fge

 

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Nie wiesz jak się za to zabrać, czy masz odpowiednią zdolność kredytową oraz który bank będzie oferował Ci najlepsze warunki kredytowania? Pamiętaj że zawsze możesz liczyć na pomoc Eksperta Kredytowego (Doradcy Kredytowego), który całkowicie bezkosztowo przeprowadzi Cię przez procedurę porównania ofert bankowych oraz pomoże we wszystkich formalnościach. Zapraszam do kontaktu!

 

 

Mateusz Dyrda
Ekspert Kredytowy / Doradca Kredytowy | Ostatnie wpisy

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku Open Finance 2012, 2013, 2015, 2017. W branży od 2008 r.

Comments are closed.

Zadzwoń!
Jak dojechać?