Pekao SA-zaostrzenie polityki kredytowej-kredyty hipoteczne

Zmiany w polityce kredytowej PeKaO SA

Z dniem 28.04.2020 Pekao SA wprowadza zmiany z polityce kredytowej:

  • brak akceptacji dochodów z zagranicy oraz umów cywilno-prawnych,
  • zastosowanie ostrożnościowego podejścia do dochodów uzyskiwanych z branż uznanych jako zagrożone,
  • ograniczenie finansowania do klientów z maksymalnie jednym obecnie spłacanym kredytem hipotecznym.

Dodatkowo bank wprowadza zmiany w zakresie maksymalnego dostępnego LTV. Zamiast dotychczasowych 90% wynosić ono będzie:

a)   70% dla wniosków, gdzie zabezpieczeniem kredytu będzie dom o dowolnej powierzchni albo lokal o powierzchni przekraczającej 80 m2

b)   80% w przypadku pozostałych nieruchomości dla klientów o dochodach netto nieprzekraczających 150% poziomu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce (wg GUS)

c)   85% w przypadku pozostałych nieruchomości dla klientów o dochodach netto przekraczających 150% poziomu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce (wg GUS).

 

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Nie wiesz jak się za to zabrać, czy masz odpowiednią zdolność kredytową oraz który bank będzie oferował Ci najlepsze warunki kredytowania? Pamiętaj że zawsze możesz liczyć na pomoc Eksperta Kredytowego (Doradcy Kredytowego), który całkowicie bezkosztowo przeprowadzi Cię przez procedurę porównania ofert bankowych oraz pomoże we wszystkich formalnościach. Zapraszam do kontaktu!

Mateusz Dyrda
Ekspert Kredytowy / Doradca Kredytowy | Ostatnie wpisy

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku Open Finance 2012, 2013, 2015, 2017. W branży od 2008 r.

Comments are closed.

Zadzwoń!
Jak dojechać?