Brak kredytu hipotecznego dla wolnych zawodów na estymacie od 01.05

Z dniem 01.05 Santander wycofał się z  możliwości procesowania wniosków o kredyt hipoteczny klientów prowadzących działalność i reprezentujących tzw. wolne zawody(lekarz, prawnik itd.), na tzw. estymacje, czyli bez konieczności  wykazywania dokumentów finansowych(na oświadczenie).

Tym samym , z rynku znikł jeden z bardziej rozpoznawalnych produktów tego typu.

Bank twierdzi, że jest to rozwiązanie tymczasowe spowodowane pandemią a co za tym idzie bank zamierza w przyszłości wrócić do kredytu na estymacje, miejmy nadzieję, że tak też się stanie.

 

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Nie wiesz jak się za to zabrać, czy masz odpowiednią zdolność kredytową oraz który bank będzie oferował Ci najlepsze warunki kredytowania? Pamiętaj że zawsze możesz liczyć na pomoc Eksperta Kredytowego (Doradcy Kredytowego), który całkowicie bezkosztowo przeprowadzi Cię przez procedurę porównania ofert bankowych oraz pomoże we wszystkich formalnościach. Zapraszam do kontaktu!

Szukaj w serwisie

Najnowsze Case Study

Więcej CASE STUDY

Najnowsze Aktualności

Więcej Aktualności

Umów się na spotkanie z doradcą

Ekspert / Doradca Kredytowy
Mateusz Dyrda

Mateusz Dyrda

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku: 2012, 2013, 2015, 2017, 2019. W branży od 2008 r. Zapraszam na spotkanie – współpraca ze mną jest całkowicie bezpłatna. Umów się na spotkanie już dziś!