Już 5 kwietnia zmieniają się zasady udzielania kredytów oraz ceny „Ekokredytu hipotecznego” od ING Banku Śląskiego. Bank po raz kolejny obniża marżę, a oferta obowiązuje do 14 maja. Jeśli zatem szukasz finansowania swojego domu, sprawdź czy nie spełnia on warunków EKO Kredytu – szczegóły oferty streszczone zostały poniżej.

 

Najważniejsze zmiany w ofercie EKO Kredytu w banku ING

Ekokredyt może być przeznaczony na:

a. budowę domu na ryku wtórnym

b. budowę lub nabycie domu na rynku pierwotnym

b. budowę lub nabycie określonego w Regulaminie lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym;

c. nabycie oddanego do użytkowania domu lub określonego w Regulaminie lokalu mieszkalnego na rynku wtórnym.

Rezygnujemy z dokumentowania energii użytkowej na rzecz energii pierwotnej oraz określamy współczynnik w zależności od rodzaju nieruchomości:

Dom:

budynek jednorodzinny, w którym istnieje możliwość lub wyodrębniono nie więcej niż dwa lokale mieszkalne, gdzie roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody nie przekracza
57 kWh/m2/rok.

Lokal mieszkalny w domach oraz w zabudowie szeregowej:

  • położony w budynku jednorodzinnym, w którym istnieje możliwość lub wyodrębniono nie więcej niż dwa lokale mieszkalne, gdzie roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody nie przekracza 57 kWh/m2/rok;
  • położony w budynku wielorodzinnym w zabudowie szeregowej, w którym w ramach jednego segmentu istnieje możliwość lub wyodrębniono nie więcej niż dwa lokale mieszkalne, gdzie roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody nie przekracza 53 kWh/m2/rok;

Sposób udokumentowania energii pierwotnej dla typów nieruchomości i rynków:

zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody musi być udokumentowane we wnioskach kredytowych, przed wydaniem decyzji kredytowej, w przypadku:

  • budowy – dokumentacją projektową;
  • nabycia na rynku pierwotnym – dokumentacją projektową lub Świadectwem charakterystyki energetycznej dla finansowanej nieruchomości;
  • nabycia rynku wtórnym – świadectwem charakterystyki energetycznej dla finansowanej nieruchomości*

*Świadectwo charakterystyki energetycznej:

To dokument określający charakterystykę energetyczną budynku lub części budynku (lokalu) sporządzony zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków.

Ważne:

Przedmiot kredytowania musi być jednocześnie przedmiotem zabezpieczenia udzielonego kredytu.

Wszystkie zmiany prezentujemy w załączonym Regulaminie.

 

Dowiedz się więcej o EKO Kredycie hipotecznym w ING

Szukasz najlepszej formy finansowania swojej przyszłej nieruchomości? Chcesz porównać wszystkie oferty zebrane w jednym miejscu, na jednym spotkaniu? Zapraszam do kontaktu – jako profesjonalny doradca kredytowy działający w Warszawie, pomogę Ci podjąć odpowiednią decyzję, sprawdzimy Twoją zdolność kredytową i wybierzmy najlepszą formę finansowania dopasowaną do Twoich zarobków, formy zatrudnienia i wybranej nieruchomości. Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Szukaj w serwisie

Najnowsze Case Study

Więcej CASE STUDY

Najnowsze Aktualności

Więcej Aktualności

Umów się na spotkanie z doradcą

Ekspert / Doradca Kredytowy
Mateusz Dyrda

Mateusz Dyrda

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku: 2012, 2013, 2015, 2017, 2019. W branży od 2008 r. Zapraszam na spotkanie – współpraca ze mną jest całkowicie bezpłatna. Umów się na spotkanie już dziś!