Banki maja różne procedury odnośnie maksymalnej liczby posiadanych kredytów hipotecznych.

 

Maksymalna liczba kredytów hipotecznych

 

Cześć banków wymaga aby kredyt hipoteczny był zaciągnięty na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych (np. PKO BP) co w praktyce oznacza, że klient może się w danym banku ubiegać maksymalnie o drugi kredyt hipoteczny, część limituje liczbę posiadanych kredytów do trzech ( np. Santander) a część nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o maksymalną liczbę kredytów hipotecznych posiadanych przez jednego klienta (np. Alior).

Niektóre banki na rynku przy kolejnym kredycie hipotecznym wymagają zwiększenia poziomu minimalnego wkładu własnego ( np. mBank przy3- cim kredycie hipotecznym z 10 do 30% a przy 4tym kredycie hipotecznym  do 40%).

Oprócz maksymalnej liczby posiadanych kredytów hipotecznych część banków stosuje ograniczenia odnośnie maksymalnego zaangażowania w ramach danego banku(np. mBank 2 mln, ING 4 mln).

Zaciągając kolejny kredyt hipoteczny warto zwrócić uwagę w jaki sposób nowy bank definiuje wymóg wpływów na rachunek – jeżeli mamy taki wymóg przy naszym pierwszym kredycie hipotecznym nie będziemy w stanie spełnić go zaciągając kolejny kredyt hipoteczny w innym banku.

Podstawowym ograniczeniem przy zaciąganiu kolejnego kredytu hipotecznego  jest zdolność kredytowa – nowy  bank policzy do zdolności nie tylko posiadane raty kredytów hipotecznych ale często także koszty utrzymania dotychczas posiadanych nieruchomości.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się ze mną!

Szukaj w serwisie

Najnowsze Case Study

Więcej CASE STUDY

Najnowsze Aktualności

Więcej Aktualności

Umów się na spotkanie z doradcą

Ekspert / Doradca Kredytowy
Mateusz Dyrda

Mateusz Dyrda

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku: 2012, 2013, 2015, 2017, 2019. W branży od 2008 r. Zapraszam na spotkanie – współpraca ze mną jest całkowicie bezpłatna. Umów się na spotkanie już dziś!