Kredyt dla obcokrajowca krok po kroku – case study

 

Obcokrajowiec chcący ubiegać się o kredyt w Polsce powinien posiadać pesel i kartę pobytu.

Banki maja różne procedury odnośnie pozostałego terminu ważności karty pobytu, musi być ona ważna:

  • na moment złożenia wniosku, tzn. nie m znaczenia jak szybko minie termin jej ważności (np. Santander),
  • minimum 6 miesięcy od momentu wejścia wniosku do analizy ( r. wtórny)  lub od momentu zakończenie inwestycji (r. pierwotny, np. mbank),
  • minimum 12  miesięcy od momentu wejścia wniosku do analizy (np. Millennium),
  • ważna bezterminowo (np. Pekao BH),

Kredyt dla obcokrajowca krok po kroku

 

Jeżeli obcokrajowiec nie posiada peselu i/lub karty pobytu część banków zgodzi się aby był on współkredytobiorcą (np. jako małżonek głównego kredytobiorcy) ale jego dochód nie zostanie uwzględniony w analizie zdolności kredytowej (np. Alior).

 

Obcokrajowiec chcący kupić nieruchomość w kredycie – co będzie potrzebne?

W przypadku zakupu nieruchomości gruntowej (np., działa, dom z udziałem w gruncie) obcokrajowiec musi wystąpić o pozwolenie na zakup do MSWiA.

Warunki cenowe (marża, prowizja itp.), wkład własny oraz inne parametry kredytu hipotecznego w przypadku kredytu dla obcokrajowców są  takie same jak w przypadku kredytu dla obywateli Polski.

Obcokrajowiec ubiegający się o kredyt może uzyskiwać dochód również za granicą, pod warunkiem, że:

  • Dochód jest z umowy o pracę,
  • Jest obywatelem Unii Europejskiej,
  • Ma pesel i kartę pobytu.

Banki udzielają kredytów zarówno obcokrajowcom z Unii Europejskiej jaki i z poza niej natomiast  część banków nie finansuje obywateli Państw objętych działaniami zbrojnymi (np. Syria).

Cześć banków udziela natomiast kredytu również obcokrajowcom, którzy mają wpisany w kartą pobytu status uchodźcy.

Waluta kredytu musi być zgodna z walutą uzyskiwanego dochodu ,  jeżeli wiec obcokrajowiec uzyskuje dochód w walucie obcej  może zaciągnąć kredyt tylko w tej walucie  o ile jest ona dostępna na rynku( dostępne waluty to EUR, USD, GBP, SEK, NOK).

Jeżeli obcokrajowiec nie posługuje się językiem polskim bank będzie wymagał aby podpisanie umowy odbyło się w obecności tłumacza przysięgłego.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu finansowania, bardzo chętnie pomogę, doradzę i odpowiem na wszelkie pytania. Więcej informacji w sekcji: kredyty dla obcokrajowców. Zapraszam!

Szukaj w serwisie

Najnowsze Case Study

Więcej CASE STUDY

Najnowsze Aktualności

Więcej Aktualności

Umów się na spotkanie z doradcą

Ekspert / Doradca Kredytowy
Mateusz Dyrda

Mateusz Dyrda

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku: 2012, 2013, 2015, 2017, 2019. W branży od 2008 r. Zapraszam na spotkanie – współpraca ze mną jest całkowicie bezpłatna. Umów się na spotkanie już dziś!