FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Ile trwa proces ubiegania się o kredyt?

Zależy to zwłaszcza od tego o jaki rodzaj kredytu się ubiegamy. Kredyt gotówkowy można uzyskać w czasie nawet od kilkunastu minut do kilku dni, kredyt hipoteczny w czasie od 3 do 6 tygodni a kredyt firmowy w zależności od celu od kilku dni nawet do kilku miesięcy.

Czas w jakim jesteśmy w stanie uzyskać finansowanie zależy oczywiście również od parametrów kredytu takich jak: cel kredytu, źródło uzyskiwanych dochodów, zabezpieczenia kredytu czy specyficzna sytuacja/wymagania klienta i wiele innych

Czy usługi są bezpłatne?

Tak, nie pobieramy żadnych opłat od klientów, jesteśmy wynagradzani bezpośrednio przez banki. Nie oznacza to , że oferta banku jest „powiększona” o nasze wynagrodzenie-banki „dzielą się” z doradcami i ekspertami kredytowymi sowim wynagrodzeniem a nasza oferta jest taka sama jak w banku.

Z iloma bankami współpracujecie?

Współpracujemy z praktycznie wszystkimi liczącymi się na polskim rynku bankami komercyjnymi, oraz licznymi instytucjami finansowymi(np. firmy leasingowe, instytucje pożyczkowe itp.).

Czy możemy porównać oferty kilku banków(np. w różnych wariantach)?

Tak, na spotkaniu możemy porównać wiele ofert zmieniając różne parametry takie jak kwota kredytu, okres kredytowania, rodzaj rat( równe/malejące) i wiele innych. Dla danego celu kredytu jesteśmy w stanie porównać również różne rodzaje finansowania (np. kredyty gotówkowy vs kredyt hipoteczny vs kredyt firmowy) i wskazać najkorzystniejsze dla klienta.

Czy pomagają państwo w formalnościach podczas ubiegania się o kredyt?

Tak, pomoc eksperta kredytowego nie sprowadza się tylko do wyboru ofert/oferty. Przygotowujemy szczegółową listę dokumentów uwzględniającą wymagania poszczególnych banków, organizujemy dokumenty dotyczące nieruchomości od zbywcy ( np. dewelopera) jak też zajmujemy się ich odbiorem. Pomożemy Państwu wypełnić wnioski kredytowe i dostarczymy je do banków. W trakcie procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny koordynujemy komunikację między Państwem  a bankami aż do momentu wypłaty kredytu.

Czy umawiając się na spotkanie, muszę mieć już wybraną nieruchomość?

Nie, wielu klientów umawia się na spotkanie jeszcze przed znalezieniem wymarzonej nieruchomości tak aby sprawdzić swoją zdolność kredytową i rozwiać nurtujące ich wątpliwości a tym samym odpowiednio przygotować się do kredytu. Po wyborze nieruchomości spotykamy się ponownie aby zaktualizować oferty i wówczas można rozpocząć proces ubiegania się o kredyt.

Jesteśmy z poza Warszawy, a chcielibyśmy skorzystać z usług, czy jest taka możliwość?

Tak, współpracujemy z klientami z całej polski, mamy szereg wypracowanych rozwiązań, które umożliwiają nam taka formę współpracy.

Czy uzyskamy pomoc w negocjacjach warunków cenowych?

Zdecydowanie tak, po uzyskaniu wstępnych decyzji kredytowych negocjujemy warunki cenowe.

Czy mogą Państwo pomóc w wyborze nieruchomości?

Tak, współpracujemy z agentami nieruchomości, którzy pomogą w wyborze.

Czy jesteśmy w stanie uzyskać pomoc notariusza, rzeczoznawcy majątkowego itp.?

Tak, dysponujemy szeroką baza kontaktów do notariuszy, rzeczoznawców majątkowych , osób wykonujących biznes plany i innych specjalistów niezbędnych w procesie ubiegania się o kredyt.

Czy nasza współpraca kończy się po uruchomieniu kredytu?

Nie. Jeżeli po uruchomieniu kredytu będą mieli Państwo pytania do kredytu bądź będą Państwo chcieli dokonać zmiany w zaciągniętym kredycie (skrócić /wydłużyć okres kredytowania, odłączyć  współkredytobiorcę, zmienić przedmiot zabezpieczenia, etc. ) to zapraszamy do kontaktu z doradcą. Jeżeli będą Państwo potrzebować dodatkowego, nowego finansowania (np. kredyt gotówkowy lub kredyt firmowy) również zapraszamy do kontaktu.

Uzyskaliśmy negatywną odpowiedź odnośnie możliwości zaciągnięcia kredytu ze swojego banku, czy jest sens abyśmy próbowali uzyskać finansowanie za Państwa pośrednictwem?

Tak, ponieważ banki dostępne  na rynku mają różną politykę kredytową i różne uwarunkowania proceduralne a co za tym idzie mogą bardzo różnie oceniać danego klienta tzn. mogą różnie liczyć zdolność kredytową, akceptować formy uzyskiwanego dochodu , przedmiot transakcji i itp. W praktyce bardzo często okazuje się, że klient który nie uzyskał kredytu w „swoim” banku bez problemów uzyskuje go w innej instytucji finansowej.

Jeżeli Państwa aktualna sytuacja będzie uniemożliwiała zaciągnięcie kredytu ekspert kredytowy wskaże konkretne rozwiązania, które pozwolą to zmienić  i zaciągnąć zobowiązanie w przyszłości (np. zmiana formy uzyskiwanego dochodu , dołączenie współkredytobiorcy  itp.)

Zadzwoń!
Jak dojechać?