Wg. Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) 2/3 kredytów hipotecznych (wartościowo) sprzedanych w 4Q 2019 roku zostało udzielonych za pomocą pośredników finansowych.

Co sprawia, że zdecydowanie warto skorzystać z usług pośrednika finansowego i że coraz więcej klientów wybiera ten model współpracy?

Doradca - Ekspert kredytowy - czy warto skorzystać z usług

Ekspert kredytowy zwany też doradcą kredytowym – o co chodzi?

Ekspert kredytowy zwany jest też potocznie doradcą kredytowym. To pojęcie, choć funkcjonuje powszechnie w świadomości ludzi, nie jest do końca precyzyjne, jako iż ekspert co do zasady nie doradza – przedstawia profesjonalną wiedzę, odpowiada na pytania, porównuje, dzieli się doświadczeniem i pomaga podjąć decyzję potencjalnemu kredytobiorcy. Taki „doradca”, porówna oferty z różnych banków dostępnych na rynku przez pryzmat dowolnego wybranego przez klienta parametru takiego jak np. najniższa rata kredytu czy najniższy całkowity koszt kredytu.

Po pierwsze: możliwość bezpłatnego porównania wszystkich dostępnych ofert w jednym miejscu.

Klient sam jest w prawdzie w stanie zebrać bezpośrednio z banków oferty, ale biorąc pod uwagę ich liczbę, sposób ich prezentacji oraz inne zawiłości – ma małe szanse aby skutecznie je porównać, nie ma również pewności, że nie pominie istotnej oferty na którą sam nie trafił na rynku bądź też źle zinterpretuje istotne jej warunki.

Po drugie: oferta dopasowana do klienta a nie klient do oferty.

Ponieważ ekspert kredytowy dysponuje ofertami wielu banków, będzie dobierał tylko te najkorzystniejsze do potrzeb klienta, a nie próbował dopasować klienta do jednej posiadanej oferty. To złota zasada.

Ekspert wybierając oferty uwzględni specyficzne wymagania klienta takie jak nietypowe źródło dochodów, niestandardowa nieruchomość  itp. – zrobi to, ponieważ może wybierać w ofertach wielu banków, znając pewne istotne zagadnienia i zapisy.

Spojrzy więc na kredyt klienta holistycznie – przez pryzmat ofert dostępnych ba rynku a nie przez pryzmat oferty danego banku.

Po trzecie: czas, czas, czas…

Pomijając to jakie ryzyka niesie ze sobą samodzielny wybór oferty (np. możliwość pominięcia dobrej oferty lub informacji, że wciąż jest nadzieja na kredyt, jeśli podejmie się odpowiednie kroki) zbieranie ofert z poszczególnych banków wymaga mnóstwa czasu – do każdego z banku trzeba umówić się na spotkanie, pojechać itd. Porównanie ofert u eksperta na jednym spotkaniu jest znacznie szybsze. Dodatkowo większość banków otwarta jest do godziny 17-stej bądź 18-stej, a na spotkanie z ekspertem możesz umówić się nawet na godzinę 19-stą bądź później – bez potrzeby urywania się z pracy bądź brania dnia wolnego.

Po czwarte: pomoc w kompletowaniu dokumentów.

Ekspert kredytowy wskaże jakie dokumenty będą wymagane aby złożyć wniosek np. o kredyt hipoteczny  w poszczególnych bankach-przygotuje jedną, wspólną dla wybranych banków listę dokumentów. Pomoże również w wypełnieniu wniosków kredytowych. Wnioski kredytowe do wszystkich banków składane są w jednym miejscu, na jednym spotkaniu, ekspert wysyła je w imieniu klienta bezpośrednio do banków.

Po piąte: kompleksowa koordynacja procesu ubiegania się o kredyt.

Ekspert koordynuje proces ubiegania się o kredyt we wszystkich bankach do których klient złożył wniosku. Klient uzyskuje zbiorczo z jednego źródła informacje o uzupełnieniach wymaganych przez banki, aktualnym statusie wniosku w danym banku, aktualnych czasach procesowych, spodziewanym terminie wydania decyzji, przygotowania umowy  itp. Klient dzwoni i mailuje z jedną osobą.

Po szóste: pomoc od początku do końca.

Klient otrzymuje wsparcie w procesie ubiegania się o kredyt od momentu pierwszego spotkania, nie tylko do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu ale również później. Jeżeli pewien czas po wypłacie kredytu będziesz chciał np. zamienić swój kredyt na tańszy w innym banku uzyskasz pomoc w tym zakresie.

Po siódme: pomoc w negocjacjach warunków cenowych.

Ekspert kredytowy przeprowadzi w Twoim imieniu negocjacje warunków cenowych – wie jakich argumentów użyć w danym banku aby negocjacje były skuteczne, wie na jaki poziom negocjacji można liczyć. W razie konieczności przedstawi kontrofertę, która będzie skuteczna podstawa do negocjacji ceny (zna oferty innych banków!).

Po ósme: usługi dodatkowe.

Jeżeli oprócz pomocy w kredycie potrzebujesz doświadczonego notariusza, rzeczoznawcy, doradcy podatkowego, tłumacza – to w tym zakresie również możesz uzyskać wsparcie.

Szeroki wachlarz produktów sprawia, że eksperci współpracują ze  sprawdzonymi specjalistami z wielu branży do których ciężko uzyskać jest kontakt bezpośrednio w banku.

Ekspert kredytowy – podsumujmy.

Współpraca z ekspertem finansowym niesie ze sobą wiele wymiernych wartości dodanych.

 

Szukaj w serwisie

Najnowsze Case Study

Więcej CASE STUDY

Najnowsze Aktualności

Więcej Aktualności

Umów się na spotkanie z doradcą

Ekspert / Doradca Kredytowy
Mateusz Dyrda

Mateusz Dyrda

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku: 2012, 2013, 2015, 2017, 2019. W branży od 2008 r. Zapraszam na spotkanie – współpraca ze mną jest całkowicie bezpłatna. Umów się na spotkanie już dziś!