Santander kredyty hipoteczne-rezygnacja z możliwości procesowania wolnych zawodów na estymacie

Brak kredytu hipotecznego dla wolnych zawodów na estymacie od 01.05

Z dniem 01.05 Santander wycofał się z  możliwości procesowania wniosków o kredyt hipoteczny klientów prowadzących działalność i reprezentujących tzw. wolne zawody(lekarz, prawnik itd.), na tzw. estymacje, czyli bez konieczności  wykazywania dokumentów finansowych(na oświadczenie).

Tym samym , z rynku znikł jeden z bardziej rozpoznawalnych produktów tego typu.

Bank twierdzi, że jest to rozwiązanie tymczasowe spowodowane pandemią a co za tym idzie bank zamierza w przyszłości wrócić do kredytu na estymacje, miejmy nadzieję, że tak też się stanie.

 

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Nie wiesz jak się za to zabrać, czy masz odpowiednią zdolność kredytową oraz który bank będzie oferował Ci najlepsze warunki kredytowania? Pamiętaj że zawsze możesz liczyć na pomoc Eksperta Kredytowego (Doradcy Kredytowego), który całkowicie bezkosztowo przeprowadzi Cię przez procedurę porównania ofert bankowych oraz pomoże we wszystkich formalnościach. Zapraszam do kontaktu!

Mateusz Dyrda
Ekspert Kredytowy / Doradca Kredytowy | Ostatnie wpisy

Ekspert kredytowy (Doradca kredytowy) pracujący na terenie Warszawy. Ekspert Roku Open Finance 2012, 2013, 2015, 2017. W branży od 2008 r.

Comments are closed.

Zadzwoń!
Jak dojechać?